Obsah
Sport
Dříve
Od doby, kdy byla v roce 1910 místní tělocvičná jednota Sokola založena z podnětu místních učitelů a kroužku rodáků strmilovských v Praze a prvním nářadím byla žíněnka, stojany ke skoku, tyče, můstek, kůň, hrazda a pár 10 kg činek, uběhlo již skoro celé století.
Sokol byl velice aktivním spolkem - pořádal vycházky, výlety, veřejná cvičení, tělocvičné akademie s kulturním programem, silvestrovské kabarety, hrál divadlo, členové Sokola provozovali biograf.
Současně se Sokolem zde působila i tělocvičná jednota Orel, oddíly Junáka a Klub českých turistů.
Roku 1948 byly všechny tělovýchovné organizace sloučeny a již od r. 1955 až do dnešní doby užívají společný název TJ Jiskra.
Od roku 1945 mohou užívat fotbalové hřiště.
Sport dnes
V září 1999 byla slavnostně otevřena nová sportovní hala s posilovnou a zrekonstruovaná původní tělocvična.
Dnešní členové TJ JISKRA (46 mužů, 32 žen a 42 dětí) sportují v oddílech odbíjené, kopané a ZRTV. Nově se vytvořil oddíl tenisu, který má možnost využívat tenisové kurty. Oddíly odbíjené (družstvo mužů a žen) a kopané (družstvo mužů a starších žáků) hájí barvy našeho města v okresních soutěžích. Velkou nadějí strmilovské kopané jsou nejmladší fotbalisté - kadeti (věk 6-8 let).
Již několik let působí ve Strmilově v současnosti již dosti věhlasný šachový klub.
Ve Strmilově také provozuje svou činnost Svaz technických sportů. Jejich malorážkovou střelnici využívají amatérští střelci i policisté ze Studené a z J. Hradce.
| |
Kraft Strmilov (Klub Rarit A Fotbalových Teoretiků)
Založen v roce 1998. Založila ho skupinka bývalých fotbalistů, přesahující věk 35 let.
Scházíme se 6 až 8 x do roka k přátelským a turnajovým zápasům. Každým rokem pořádáme turnaj v hale a jeden turnaj venku. Veškeré vybavení, činnost a dopravu si financujeme z vlastních zdrojů. Snažíme se do Strmilova dostat atraktivní soupeře (Osobnosti Praha, NOVA Praha).
V poslední době se snažíme podpořit kulturu v našem městě (koncerty Open Air na fotbalovém hřišti a v KD Strmilov)
Internetové stránky: http://www.fkstrmilov.wz.cz/
Tělovýchovná jednota Jiskra
Fotbalový oddíl - muži a dorostenci
Internetové stránky: http://jiskra-strmilov.webnode.cz/
Nohejbalový oddíl
Volejbalový oddíl
Ostatní rekreační sporty pod TJ Jiskra Strmilov:
Cvičení s prvky jógy - oddíl ženy
Cvičí se v tělocvičně základní školy, vždy v pátek od 18.00 - 19.30. Stačí být pohodlně oblečena, dobré je mít s sebou deku. Karimatku si lze půjčit na místě. Pro dívky a ženy všeho věku, jakékoliv postavy avšak s chutí relaxačně se protáhnout amatérsky předcvičuje a hudbu pouští Jarka Sedláková.
Cvičení dětí s rodiči
Cvičení s dětmi je rozdělené do dvou kategorií a probíhá v podobě společného tancování, zpívání a hraní různých her.
Obě cvičení vede Martina Jahodová a je důležité domluvit se nejprve po telefonu:722 165 835
- každý čtvrtek od 9.30 do 10.30 - po telefonické domluvě s paní Jahodovou
-
Cvičení Myšáci (děti od 2let-7let )
- každou středu od 16.30 v tělocvičně ZŠ Strmilov
Mateřský klub Jahoda - cvičení s miminky a jejich rodiči
( od 6měs. do 2 let )
Sportoviště ve Strmilově přístupná veřejnosti
Fotbalové travnaté hřiště:
Pondělí - neděle, jaro - podzim - po domluvě s p. Jiřím Čermákem,
tel.: 774 569 660.
Tenisové/volejbalové antukové kurty:
Pondělí - neděle, jaro - podzim - po domluvě s p. Novotným, tel.: 606 254 259, 384 392 246.
Sportovní hala a tělocvična:
Palubovka pro košíkovou, házenou, volejbal, tenis (i půjčení raket a míčků), tělocvična s nářadím a s možností zapůjčení stolu na stolní tenis.
Hala a tělocvična jsou v areálu ZŠ Strmilov. Jsou zde k dispozici šatny a sociální zařízení včetně sprch. Celoročně pro veřejnost v pondělí - pátek od 15.00 hod + soboty a neděle. Vše po dohodě se správcem, popř. ředitelkou ZŠ Strmilov.
Minigolf Strmilov – "U Karlštejna"
Hole a míčky jsou k dispozici v kancelářích na městském úřadu, půjčování je zdarma. Tato zábava je hojně využívána nejen místními občany, ale v letní sezoně zejména turisty a ostatními návštěvníky města.
Pravidla hry:
- Cílem hry je dopravit v co nejmenším počtu úderů míček ze základního umístění do jamky. Vítězem je hráč s nejmenším součtem úderů na všech drahách.
- Dráhy se hrají v pořadí od 1. do 18., podle číselného označení – 18 je standardní počet pro závodní minigolf.
- Začíná se ze základního umístění. Pokud míček po úderu nepřekoná překážku nebo červenou čáru, musí hráč další úder hrát opět ze základního umístění.
- Maximální počet úderů na jedné dráze je 6. Pokud se nepodaří trefit do jamky na 6 úderů, hráč obdrží jeden trestný úder a zapíše si do tabulky 7.
- Dojde-li k překonání překážky nebo červené čáry, hraje se další úder z místa, kde se míček zastavil. Zastaví-li se míček u okraje dráhy nebo blízko mantinelu, je možné míček položit kolmo na černou čáru asi 20 cm od mantinelu a hrát úder z tohoto místa.
- Pokud míček opustí dráhu před překážkou nebo červenou čárou, hraje se další úder ze základního umístění. Opustí-li dráhu za překážkou nebo za červenou čárou, hraje se míček z černé čáry z místa, kde míček dráhu opustil. Při vyskočení míčku z dráhy není započítáván trestný bod.
- Není-li na dráze červená čára, hraje se každý úder ze základního umístění.
- Je-li hřiště eternitové, je zakázáno na něj stoupat. To neplatí pro betonová hřiště.
- Hrát se může jen s oficiálními, originálními míčky a holemi.